Classical Graduation 2018 concerts

May 2018

Willem Hijstek Zaal Conservatorium Maastricht

18 May 2018 violin

14.45h Darya Motuz (MA)
16.25h Mimi Jung (MA)
18.15h Emma Rhebergen (MA)

23 May 2018 viola
10.00h Layan, Nijem (BA)
11.30h Francesca Arcodia (BA)
13.00h Daniel Rivera Rodriguez (BA)

24 May 2018 viola
10.00h Egor Farafontov (BA)
11.30h Maria Galkina (BA)
13.00h Daniil Zemtsov (BA)

29 May 2018 clarinet
13.45h Eric Begley (BA)
15.00h Kati Pickar (BA)

31 May 2018 trumpet
10.50h Daniel Gronsfeld (BA)
12.20h SeungEon Kim (BA)
16.15h Sanghun Kim (BA)

1 June 2018 Oboe
14.00h Maria Garcia Ruiz (BA)
15.15h Samuel Aguirre Guerra (BA)

3 June 2018 Oboe (Nijmegen)
14.00h Juni Watahiki (BA)

4 June 2018 Violin
14.00h Alicia Lopez Gonzalez (BA)
15.15h Marta Atcher Soler (BA)
16.30h Alessandro Acri (BA)

5 June 2018 Violin
13.15h Monica Roca Lladó (BA)
14.30h Reinout Pauwels (BA)
15.45h Hyeji An (BA)
17.30h Eva Laleina Sanz (MA)
19.10h Tereze Vaivode (MA)

5 June 2018 Clarinet
10.00h Quan Hoang Ngoc Anh (BAA)

7 June 2018
14.35h Raymond Yuen (BA)
16.05h Yentl Vanderlinden (BA)
17.20h Anna Soriano Serrano

9 June 2018 Windband Conducting (Den Asseldonk 2, Bergen)
20.00h Miko Derks (BA)

11 June 2018 Orchestral Conducting
19.30h Haebyul Kim (BA)
19.30h Ana Marija Mihajlovska (BA)
Pit Brosius (BA)

12 June 2018 Cello
14.55h Beate Kotodziej (MA)
17.05h Diego Hernandez Vidal (MA)

13 June 2018 Cello
11.00h Aliaksandr Auramchyk (MA)
12.40h Alexandra Charnomskaya (MA)
14.50h Agata Posnik (BA)
16.05 Reka Adorjáni (BA)

14 June 2018 Viola
11.00h Ezgi Özer (MA)
12.40h Anastasija Jelenevtz (MA)
14.20h Dana Zemtsov Dinerchtein (MA)

16 June 2018 Trombone/Tuba
11.00h Yansong Gao (MA Tu)
13.00h Jorge Felipo Nieto (BA Tr)

18 June 2018 Guitar
10.30h Bruno Almeida Ferreira (MA)
12.10h Aitor Reynders (MA)
14.10h Marco Longhi (MA)
15.50h Ferran Talarn Bria (MA)
18.00h Teresa Tringali (MA)

19 June 2018 Guitar (Matty Niël)
10.30h Neves de Lima Curral (MA)
12.10h Bogdan Cioceanu (MA)
14.10h Alba Sese Genis (MA)
15.50h Willieam Vitali (MA)
18.00h Eric Meier (MA)

19 June 2018 Piano
16.50h Somar Sharbat (MA)

20 June Piano
9.30h Lago Franqueira Barca (BA)
10.45h Anne Frijns (BA)
12.00h Severine Opsteyn (BA)
13.30h Peiyun Xue (BA)

21 June Flute
12.15h Kristine Beitika (MA)
14.05h Louis Park (MA)
15.45h Kerstin Plier (MA)
18.00h Konstantinos Avdimiotis (MA)

22 June 2018 Piano
16.15h Santa Zake (MA)
19.15h Senén Fernandez Garcia (MA)

24 June 2018 Windband Conducting
14.00h Richard Dols 

25 June 2018 Trumpet
10.30h Ierang Kang (MA)

25 June 2018 Saxophone
19.30h Greetje Pletzers (MA)

25 June 2018 French Horn
13.00h Noelia Baltodano Fuentes (BA)
14.15h Javi Calvo Gutierrez (BA)
15.45h Juan Guzman Esteban (BA)
17.00h Christine Sickert (BA)

26 June 2018 Solosinging
15.00h Queralt Aymerich Torner (BA)
19.00h Raimond Pocs (MA)

26 June 2018 French Horn
13.00h Maikel van Els (MA)

27 June 2018 Bassoon
10.45h Kevin Massinon (BA)

29 June 2018 Trombone/Tuba
10.45h Martin Garnier (BA Tr)
12.15h Robert Visser (MA)
13.55h Lucas Gómez Simón (MA)
15.35h Juan Imbroda Ortuno (MA)
17.45h Ledion Zhupali (MA)
19.35h Pablo Chorques Conca (MA)

30 June 2018 Choir Conducting (Middelburg)
Aleida Suurmond (BA)

2 July 2018 Solosinging
11.00h Bas van Damme (BA)
12.15h Fabienne Exler (BA)
14.00h Francoise Polinard (BA)
15.15h Theodora Drozdik (MA)
17.15h Florence Minon (MA)

2 July 2018 Percussion
19.45h Frank Nelissen (MA)

3 July 2018 Solosinging
18.00h Krisztian Egyed (MA)
19.40h Leonida Sabo (MA)

3 July 2018 Percussion
9.00h Diego Yanez Busto (MA)
10.40h Jaime Atristain Mancisidor (MA)
12.20h Joan Salvador Cervero (MA)
14.00h Kyohei Sugihara (MA)

22 September 2018 Windband Conducting (Eijsden)
20.00h Samuel Aguirre Guerra (BA)
20.00h Julio Domingo Escamilla (BA)