Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Master muziek zang

De Vocale afdeling van het Conservatorium Maastricht heeft gemiddeld 40 studenten uit meer dan 25 landen. Het wordt geleid door een zeer bekwaam, dynamisch en gerenommeerd team. Regelmatige klasconcerten, Liedprojecten en workshops zijn kernonderdelen van onze filosofie. Als masterstudent kun je ervoor kiezen om je meer te richten op opera of alternatief op Lied en Oratorium. De Liedzangklas biedt drie thematische blokken die eindigen in een masterclass door een internationale autoriteit. De Vocale afdeling van het Conservatorium Maastricht produceert elk jaar een volledig geënsceneerde operaproductie. Als oprichter en proactief lid van het European Opera Academy-netwerk dat bestaat uit 16 Europese conservatoria, zijn we trots op het delen van internationale modules voor educatie, masterclasses en operaproducties.

Maak kennis met ons team

Ontmoet je docenten

Federico Santi

Coördinator Opera

Geboren in Turijn, waar hij compositie, orkestdirectie, piano en kamermuziek

Lees meer

Axel Everaert

Klassiek solozang / Opera

Lees meer

Yvonne Schiffelers

Klassiek Zang / Opera

Accepteert geen nieuwe studenten vanaf september 2025.

Lees meer

Susanne Schimmack

Klassiek Zang / Opera

Toen de Duitse sopraan Susanne Schimmack optrad in de Cardiff Singer of the W

Lees meer

Roger Smeets

Docent Operaproducties

De Nederlandse bariton Roger Smeets (geboren in 1960) studeerde aan Conservat

Lees meer

Anouk Habets

Bewegingstechniek (opera)

Anouk is verantwoordelijk voor bewegingslessen bij de klassieke afdeling van

Lees meer

Nynke van den Bergh

Acteertechnieken (opera)

Lees meer

Abigail Richards

Correpetitor Klassiek Zangafdeling

De Britse pianiste Abigail Richards (1979) is een specialist in vocaal repert

Lees meer

Florence Bizeul

Docent Frans - Afdeling Klassieke Zang

Lees meer

Rosi Jaax

Docent Duits - Afdeling Klassieke Zang

Lees meer

Henrieke Herber

Docent Italiaans - Afdeling Klassieke Zang

Lees meer

Curriculum

Curriculum

Zang Studies

More info

Year 1

Year 2

Year 3

Year 4

Hoofdvak en onderwerpen gerelateerd aan het Hoofdvak

45

49

Hoofdvak Zang

29

31

Liedclass

4

4

Opera Training

4

4

Opera production

8

10

Free Space

2

2

Free Space

2

2

Personal and Professional Development

2

2

Personal Development Plan

2

2

Research Skills

8

7

Master Project

8

7

Social Positioning and Communication

3

Your Art as a Business Basic Course

2

Your Art as a Business Electives

1

Voordat je je aanmeldt

Toelatingseisen

Eerste ronde

De auditie bestaat uit twee rondes. Voor de eerste ronde moet de kandidaat 3 video's opnemen die bevatten:

  • Video 1: Een korte introductie van zichzelf in het Engels: praat over je muzikale ervaringen, je motivatie om muziek te studeren, je hoofdvak en waarom je ervoor kiest om auditie te doen bij het Conservatorium Maastricht.

  • Video 2: In de tweede video toont de kandidaat hun artistieke en technische vaardigheden. Elke aria of lied moet in één take worden opgenomen, zonder knippen of bewerkingen. De kandidaat moet beginnen met het noemen van hun naam en studenten nummer van het Conservatorium Maastricht. De video's moeten bevatten:

  • 3 aria's (opera, operette of oratorium) uit ten minste 2 verschillende periodes in ten minste twee verschillende talen.

  • 3 liederen

Alle repertoire, behalve het oratorium, moet uit het hoofd gezongen worden.

 

Aanvullende video's (niet verplicht): de kandidaat kan concert video registraties tonen.

De video's moeten worden geüpload op een online platform zoals YouTube.com of Vimeo.com. Het is de verantwoordelijkheid van de kandidaat om ervoor te zorgen dat de videolinks werken.

Tweede ronde   

De toelatingscommissie kan besluiten om de kandidaat uit te nodigen voor een online of persoonlijke live auditie na het bekijken van het videomateriaal. Het repertoire voor de live auditie blijft hetzelfde. De commissie kan aanvullende verzoeken voor repertoire doen.  

In de tweede ronde wordt de kandidaat altijd uitgenodigd voor een online interview met een van de Master Project Coaches. In dit interview bespreken we de motivatie en ervaring van de kandidaat op het gebied van onderzoek en cultureel ondernemerschap. De Master Project Coach bepaalt bovendien het niveau van Engelse taalvaardigheid.